+90 212 886 86 30

Sosyal Medyada Biz}

Mermer Uygulama , İç Mimari & Feng Shui Ve Taş Su Çeşmeleri: Evinizdeki Chi Akışını Artırmak Için En İyi İpuçları

Feng Shui Ve Taş Su Çeşmeleri: Evinizdeki Chi Akışını Artırmak Için En İyi İpuçları

Feng shui, binlerce yıldır uygulanmış olan eski bir sanat formudur. Amacı, size belirli bir alanda var olan enerjileri nasıl dengeleyeceğinizi ve uyumlu hale getireceğinizi öğretmek ve mekanda yaşayanlara iyi bir servet sağlamaktır.

Su, feng shui’nin önemli bir öğesidir. Bu nedenle, taş su çeşmeleri, herhangi bir alanın enerjisini değiştirmek için mükemmel bir ektir. Bu çeşmeler güzeldir ve sağlıkla ilişkilidir.

Evinizdeki pozitif enerjiyi artırmaya yardımcı olabilecek birkaç çeşme fikrine bir göz atalım.

Feng Shui ve Taş Su Çeşmeleri: Evinizdeki Chi Akışını Artırmak için En İyi İpuçları

Evinizi Feng Shui ister misiniz? Sadece hareketli mobilyalara odaklanmayın. İşte taş su çeşmeleri ile evinizdeki chi akışını artırmak için bazı ipuçları.

Doğru Fıskiye Nasıl Seçilir

Hem iç hem de dış çeşmeler çok çeşitli stiller, boyutlar ve renklerle gelir. Eviniz için bir tane seçerken  , yumuşak su akışını en üst düzeye çıkaracak malzemelerden yapılmış bir malzeme bulmanın önemli olduğunu unutmayın  . (Ayrıca gönül rahatlığınız için, temiz tutmanız / temiz tutmanız kolay olacak bir çeşme elde etmek de endişe vericidir.)

Her malzeme türü farklı bir ses kalitesi üretir. Örneğin, sert plastik, seramik, bakır veya taştan yapılmış bir çeşme ile aynı etkiye sahip olmayacaktır. 

 Malzeme seçimleri için feng shui unsurlarını unutmayın  : Metal suyu tutar, su ahşabı besler, toprak durur veya suyu batar ve su ateş yakar.

En pahalı çeşmeyi satın almak gerekli değildir. Yine de çeşmeniz, önümüzdeki yıllarda evinizin güzelliğine ve huzuruna katkıda bulunacak bir yatırım olarak görülmelidir. Sınırlı bir bütçeyle çalışıyorsanız, bir masa üstü çeşmesi seçmeyi düşünün. Sadece duyularınıza estetik olarak hoş olduğundan emin olun.

Hangi büyüklükteki çeşmeyi satın alacağınızı düşünürken daima alanınızın boyutunu göz önünde bulundurun. Daha küçük bir alanı dolduran bir tane istemezsiniz ve daha büyük bir alanda duyulacak kadar ses yaratmak için yeterince büyük olmalıdır.

Ev Dekorunuza Su Çeşmesi Katmak

Feng shui, evinizde denge ve uyum yaratma eğilimindedir. Bu, doğanın unsurlarını iç mekanlara getirerek başarılır. Bir feng shui su çeşmesi bunun hayati bir unsurudur.

Alanınıza bir çeşme eklemeden önce, dağınıklığı ortadan kaldırmak için zaman ayırın. Feng shui, temiz bir alanın yanı sıra iyi ışık ve iyi hava kalitesi gerektirir. Aksi takdirde iyi Chi yaratamazsınız. Bir su çeşmesi, havayı nemlendirerek bir alanın hava kalitesine katkıda bulunur.

Mekanın renkleri ile koordinatları iyi bir çeşme seçin ve odanın enerji akışını artırmak için dekorunuzun geri kalanıyla iyi uyum sağlar.

Kurbağa Taşı Su çeşmeleri

Pozitif Chi için Su Çeşmesi Kullanma

Chi,  her canlıdan akan yaşam gücüdür . Eşit şekilde akmasına izin verildiğinde, vücudu güçlü ve canlı hale getirir. Ancak, chi zayıfsa, insanlar genellikle duygusal olarak perişan veya yorgun hissederler. Bu yüzden evinizde iyi Chi yetiştirmek çok önemlidir.

Feng shui su çeşmeleri hem tükürüğe hem de evinize huzur getirir. Birçok kişi evlerinde uyumlu alanlar yaratırken banyoya bakmaktadır. Yine de ana banyo, feng shui ilkelerini birleştirmek için ideal bir yerdir. Ve bunu yapmak kolaydır.

Banyolarda küçük çeşmeler kullanmak isteyeceksiniz. Onları bir masaya yerleştirebilir veya alanı en üst düzeye çıkarmak için duvara monte bir çeşme satın alabilirsiniz ve dekorunuza uygun bir stil seçmek isteyeceksiniz, ancak sonuçta birincil endişeniz, en yüksek değeri üretmek için odanın enerjisini dengelemek olmalıdır. olası pozitif Chi.

Feng Shui Su Çeşmesini Evinizin Önüne Yerleştirme

Evin önüne bir çeşme yerleştirirken dikkate alınması gereken birkaç şey var. İlk olarak, çeşmeyi ön kapının soluna yerleştirdiğinizden emin olun. Dışarı bakan ön kapıda durun ve çeşmenizi soldaki alana yerleştirin. Bu yerleştirmenin amacı, ilişkinizdeki sadakati teşvik etmektir.

Güneybatı pusula yönünün bir feng shui su özelliği için en önemli yer olduğunu unutmayın, çünkü bu yön büyük bolluk ve zenginlik getirecektir.

Evinizin doğu bölgesi, su ile beslenen, böylece aile içinde ruhsal sağlığı, barışı ve uyumu teşvik eden odun elementidir.

Güneydoğu servet ve para bölgesidir, bu nedenle bir çeşme yerleştirmek para servetini ve bereket zenginliğini teşvik edecektir.

Kuzey, su unsuru olan yaşamdaki kariyer ve yol ile ilişkilidir ve bu onu bir çeşme için ideal bir yer haline getirir.

Su Çeşmenizi Nereye Yerleştirmeyeceksiniz

Evler için bir feng shui su çeşmesinin doğru yerleştirilmesinin önemini asla küçümsemeyin. Çünkü düzgün yerleştirilmediğinde, çeşme de problem yaratabilir.

Kaçınılması gereken birincil yerler yatak odası veya bir merdivenin altında veya güney bölgedir. 

İşte nedeni: Su elementi, üzüntü ve endişe enerjisini yatak odasına getirir ve solunum problemlerine neden olabilir. Merdivenlerin altına bir çeşme yerleştirmek negatif enerjiyi teşvik eder ve evdeki çocuklara talihsizlik getirebilir. Ve son olarak, evinizin güney bölgesi su ile çatışan güçlü bir ateş elementine ihtiyaç duyar.

Evinizde Feng Shui Su Özelliğinin Faydaları

Birçok insan, feng shui’nin eski prensiplerini evlerine dahil etmenin değerini hafife alıyor. Yine de birkaç şey bir evin enerjisini ve akışını taş su çeşmeleri kadar önemli ölçüde artırabilir.

Su, feng shui’de bir elementtir ve çeşmeler hem pozitif enerjiyi getirir hem de eve güzelleştirir. Chi’nin hayatınızı ve sağlığınızı nasıl etkileyebileceğini anlamak için zaman ayırmak, bir feng shui su çeşmesine yatırım yapmanın bilgeliğini göstermeye yardımcı olacaktır. 

15 Haziran 2020
157 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Call Now Button
1
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?