+90 212 886 86 30

Sosyal Medyada Biz}

BAZALT TAŞI VE UYGULAMA ALANLARI

Bazalt taşı, genel olarak kaldırımlarda, mıcır olarak yollarda, bahçe duvarlarında, dekoratif uygulamalarda, köprülerde, kaplamalarda, peyzaj uygulamalarında, demiryollarında, yapı malzemelerinde hammadde olarak yoğun olarak kullanılıyor.

BAZALT PEYZAJ UYGULAMASI

Bazalt taşı, ‘agrega’ yani kum ve çakıl karışımı, kırma taş olarak da bazı beton bileşimlerinde yer alabiliyor. Bu bileşimler, yoğun mineral yapısı sebebiyle seramik üretiminde, cam sanayisinde etkin olarak hammadde kullanılıyor. Mineral tabanlı yalıtım sistemlerinin üretiminde de bu bileşim tercih edilir. Isı depolama sistemlerinde de Bazalt, hammadde olarak oldukça ekonomik ve pratik çözümler sunuyor. Çeşitli kaplama uygulamalarında kullanılan taş yünü malzemesin üretiminde bazalt’ tan faydalanılıyor. Taş yünü ; ısı ve ses yalıtımları, akustik düzenleme işlemleri ve yangın güvenlik sistemlerinde şilte, levha, boru ve dökme olarak kullanılan bir yapı malzemesi.

Bazalt Döşeme , Bazalt Döşeme Taşı
DEKORATİF BAZALT TAŞI

Bazalt taşının kullanım alanları genişliyor. Yapı ve dekor sektörünün ilk başlarda düşündüğü bu doğal taş, heykeltıraşların da tercihleri arasında. Bazalt’ tan hediyelik eşya olarak biblolar, heykelcikler ve çeşmeler üretilebiliyor.

Aynı zamanda dayanıklı ve sağlam yapısı onu dış alanlarda en çok kullanılan doğal taş olma imkanını sunuyor. Bazalt taşı bu dayanıklı yapısı sayesinde her türlü iklim koşuluna karşı sağlam kalabiliyor. Aşınma ve iklim şartlarından az etkilenmesi nedeniyle Bazalt taşı en çok tercih edilen doğal taşlardan biridir. Bazalt, değişik kalınlık ve ölçülerde; mimari yapıların her safhasında, alt ve üst yapıda, zemin ve cephe kaplamalarında, şehir içi yollarda, kaldırımlarda, tretuarlarda ve bahçe düzenlemesinde kullanılmaktadır. Bazalt küp taşı ve bazalt bordür ile yapılan çevre düzenlemeleri hem mükemmel bir görünüm sağlamakta hem de deformasyona uğramamaktadır. Bazalt plak taşı ve Bazalt küp taşı ülkemizde en çok tercih edilen ürünlerdir. Bazalt taşları çeşitleri çıkarıldığı bölge ve madenine göre değişmektedir aynı madenden çıkarılan taşlar da dahi renk farklılığı gözükmektedir. Firmamız siz değerli müşterilerimize bazalt tedarik ve montaj işlerinde en kaliteli ve en uygun hizmeti vermektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Call Now Button
1
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?