+90 212 886 86 30

Sosyal Medyada Biz}

Mermer Nasıl Temizlenir

Mutfaklarda, salonlarda, girişlerde, balkonlarda ve merdivenlerde sanatsal alanlarda, en önemlisi banyo ve banyolarda yaygın olarak kullanılmaktadır. İşçilik ve inşaata çok duyarlı olan mermerlerin detayları ve renk seçenekleri son zamanlarda artmaktadır. Mermerin alternatif ürünleri üretilip kullanılmasına rağmen mermerin dayanıklılığının ve dayanıklılığının yerini alamazlar.

Türk Hamamında Kullanılabilecek Mermer Çeşitleri
Son zamanlarda bol çeşitliliği ve renkleri ile tasarımcılar ve kullanıcılar için daha cazip hale gelen mermer banyo, banyoda en yaygın kullanım alanı olması nedeniyle zenginliğini daha da artırmıştır. Beyaz, bej, kiremit, mozaik en çok tercih edilen çeşitleridir. Çizgili desenli modeller her zevke göre bir tercih olacaktır.

Mermer nasıl temizlenmelidir?
Mermer temizliği doğru yapılmazsa, kullandığınız ürüne zarar verebilirsiniz. Bu nedenle kullandığınız malzemenin ne olduğunu doğru bilmeniz ve uygun temizliği uygulamalısınız. Banyoların birçok farklı kişinin kullanımına açılabilir, hijyen ve temizlik çok daha önemlidir, bu alanlarda temizlik daha önemli hale gelir. Mermer temizliği karbonat ve su ile yapılır. Bu şekilde en doğru ve temiz sonucu elde edebilirsiniz. Bir bez ile mermer üzerine gazlı su uyguladıktan sonra, biraz bekleyin ve tekrar durulayın. Kimyasal kullanım şiddetle tavsiye edilmez, ancak zarar verme olasılığı yüksektir. Kirli yüzeyler için, ovma ile temizlik biraz daha ayrıntılı olarak yapılabilir.

Mermer için diğer bakım önerileri nelerdir?
Banyolarda ve mutfaklarda kullanılan mermerlerin sık kullanımı nedeniyle, renklerin aşınması, yıpranmasına veya kararmasına neden olabilir. Ayrıca, özellikle bu tür sık ve uzun süreli kullanım söz konusu olduğunda, bir cila ile yüzeyin korunmasına yardımcı olacak diğer ürünler kullanabilirsiniz. Bir ürünün uzun yıllar dayanıklı olmasını sağlayacak en iyi bakım önerileri, ürünün türüne göre belirlenmelidir. Ayrıca, satın alma yerinden kullanım ve temizlik talimatları da alabilir. Doğru yerde doğru kullanımı sağlayabilirsiniz.

21 Mayıs 2020
152 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 6 YORUM

 1. Berna Aydost dedi ki:

  Merhaba eskiyen bahçedeki mermer heykellerimizi ve evin içindeki mermerlerimizin parlatılmasını istiyoruz fiyat bilgisi alabilir miyiz

  1. Admin dedi ki:

   Merhaba Berna Hanım iletişim bilgilerinizi info@faystone.com.tr adresinden mail olarak yada +090 530 924 34 38 numaralı whatsapp hattımızla paylaşırsanız keşif için ücretsiz ekip yönlendirebilir ve fiyat bilgisi tarafınıza sunabiliriz.. Mutlu, Sağlıklı Günler Dileriz.

   İletişim Bilgilerimiz … İletişim Bilgilerimiz …

 2. buğra tuncer dedi ki:

  Merhaba mermerlermizin partlatılması için fiyat bilgisi rica ediyorum

  1. Admin dedi ki:

   Merhaba iletişim bilgilerinizi info@faystone.com.tr adresinden mail olarak yada +090 530 924 34 38 numaralı whatsapp hattımızla paylaşırsanız keşif için ücretsiz ekip yönlendirebilir ve fiyat bilgisi tarafınıza sunabiliriz.. Mutlu, Sağlıklı Günler Dileriz.

 3. soyak inşaat dedi ki:

  merhaba villa projemiz için bazalt teklifi almak istiyoruz.soyak inşaat

  1. Admin dedi ki:

   Merhaba iletişim bilgilerinizi info@faystone.com.tr adresine yada +090 530 924 34 38 nolu whatsapp hattına iletirseniz fiyat bilgisi paylaşabiliriz..

   Mutlu Sağlıklı Günler Dileriz

BİR YORUM YAZIN

Call Now Button
1
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?