+90 212 886 86 30

Sosyal Medyada Biz}

İtalyan Mermeri Carrar-Calacatta

David Heykeli

1501-1504 yılları arasında İtalyan mermerinden yapılmış olan Michelangelo’nun “David” inden mermer heykel, mermerin uzun ömürlü olduğunun kanıtıdır.

Mutfak tadilatımız için doğal taş satın alıyoruz. Mermerden hoşlanıyoruz ve İtalyan mermeriyle “gitmemiz gerektiği” söylendi. Sadece nedenini merak ediyoruz. İtalyan mermerinde bu kadar harika olan nedir? Dünyadaki en ünlü mermerin İtalya’dan, özellikle de Carrara bölgesinden geldiği doğrudur. Michelangelo ve Donatello gibi sanatçıların Calacatta ve Statuario mermerini zaman testine dayanan dünyanın en değerli sanat eserlerini yaratmak için kullandıkları yer burasıdır. İtalyan mermeri yüksek talep görüyor. Güzel, dayanıklı ve beraberinde lüks için bir şöhret getiriyor. Bu nedenle, çoğu otantik İtalyan mermerini tercih ediyor.

İtalyan mermeri, saflığı, dayanıklılığı ve güzel beyaz rengi nedeniyle birçok kişi tarafından üstün kabul edilir. Yüzyıllar önce Carrara mermerinden yapılmış birçok bina, heykel ve diğer sanat eserlerinin bugün hala var olması, uzun ömürlülüğünün bir kanıtı olarak kabul edilir.

İtalyan mermerinin saflığı ve dayanıklılığının bir nedeni de oluşma şeklidir. Mermer temelde kristalize kireçtaşıdır. Kireçtaşı (tortul kaya) yüksek sıcaklık ve büyük basınçla karşılandığında, büyük kristaller oluşur ve mermer (metamorfik bir kaya) oluşturmak için birbirine bağlanır. Yoğun ısı, taşta bulunan kirliliklerin çoğunu yok eder. Arkada, içinden geçen çeşitli renkli damarları olan beyaz mermerin büyük bölümleri var. Damarların rengi ve cüreti, kireçtaşında bulunan minerallerin miktarı ve türüne göre değişir. Bu doğal olarak mermerin konumuna göre değişir ve her mermer levhayı tamamen benzersiz kılar.

İtalyan mermerinin üstün olduğu düşünülmesinin bir başka nedeni, sadece İtalya’nın zengin taş işleme mirasından kaynaklanmaktadır. Günümüzde hala kullanılan ilk düzene ve mükemmel taşocakçılığı yöntemleri onlardı. İtalyanlar kalite kontrol için çok yüksek standartlar belirlediler ve her şeyi hassas bir şekilde yaptılar. Aslında İtalyanlar hala taş dünyasında en yetenekli kesiciler ve oymacılar olarak düşünülmektedir.

Örneğin Carrara mermerine bakalım. Toskana’da bulunan dünyadaki tek bir taş ocağından geldiği için çok talep görüyor. Bu, Carrara mermerinin fiyatını piyasadaki diğer mermer türlerinden daha yüksek yapar. Ancak, bu mermer nadir olduğu için, son kullanıcının bilgisi olmadan genellikle çoğaltıldığını unutmayın.


Bazen slablar Çin veya Vietnam gibi ülkelerde taş ocağı kesildikten sonra kesilmek üzere İtalya’ya gönderilir ve dağıtım için ABD’ye ihraç edilir. “Carrara mermeri” terimi, kelimenin tam anlamıyla mermerin sadece orada kesildiği değil İtalya’nın Carrara bölgesinden çıkarıldığı anlamına gelmelidir. Bu nedenle, alışveriş yaparken, ödediğiniz şeyi gerçekten aldığınızı doğrulamak için birçok soru sorduğunuzdan emin olun.

İşte Marble & Granite, Inc biz stok İtalyan mermer çok geniş bir seçim var. Deneyimli taş uzmanları ekibimiz, otantik İtalyan mermeri ve diğer seçenekler arasındaki farkları gösterebilir. Ve mermerinizin nerede taşndığı konusunda her zaman gelecek ve spesifik olmamız için bize güvenebilirsiniz.

Bununla birlikte, diğer alanlardan çok güzel mermer seçenekleri de var. Örneğin, Washington, D.C.’de Lincoln Anıtı’nı inşa etmek için kullanılan mermerin Colorado’da (Calacatta Lincoln) taşocakçılığı yapılan muhteşem beyaz mermerden yapıldığını biliyor muydunuz? Yani, İtalyan çeşidi kesinlikle güzel, güçlü ve lüks olsa da, “tek” seçenek değil. Büyükçekmece Tüyap Fuar Alanı Çok Yakın olan lokasyonumuzda bizi ziyaret edin ve projeniz için mükemmel olduğunu düşündüğünüz mermeri kendiniz görün.

31 Mayıs 2020
174 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM

  1. Mert Ergin dedi ki:

    mermer mutfak tezgahı cephe kaplaması ve banyo için fiyat bilgisi alabilirmiyim ?

    1. Admin dedi ki:

      Mert Bey Merhabalar, İletişim Bilgilerinizi İnfo@Faystone.Com.tr Adresine yada 530 924 34 38 nolu telefondan whatsapp hattına mesaj olarak atarsanız konuyla ilgili olarak sizinle iletişime geçilip, en kısa sürede uzman arkadaşlarımız dilediğiniz ürünlerle ilgili fiyat çalışmasını yaparak tarafınıza bilgi verecektir.. Mutlu, Sağlıklı Günler Dileriz.. İletişim Bilgilerimiz

BİR YORUM YAZIN

Call Now Button
1
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?