+90 212 886 86 30

Sosyal Medyada Biz}

Granit, sert, kristal yapılı minerallerden meydana gelen tane görünüşlü  magmatik bir kaya türüdür. Granit kelimesi, tamamen Kristalli bir kayanın kaba taneli yapısında bulunan Latince granumdan gelir. Ancak genellikle “granit” terimi daha geniş bir yelpazede ifade etmek için kullanılır.

Granitler, mineralojisine bağlı olarak beyaz, pembe veya gri renkte olabilirken, içindeki feldispatların ve diğer minerallerin cins ve miktarına göre turuncu renklerde de görülebilir.

Granit, granit fiyatları, granit bordür, granit taş
GRANİT PLAKALAR

Granit neredeyse her zaman masif ve serttir. Bu özellik graniti insanlık tarihi boyunca yaygın bir yapı taşı yaptı.

Granit ve ilgili mermer endüstrileri, eski Mısır’a kadar var olan dünyanın en eski endüstrilerinden biridir.

En büyük granit üretici ve ihracatçıları Çin, Hindistan, İtalya, Brezilya, Kanada, Almanya, İsveç, İspanya ve Amerika Birleşik Devletleridir. Ülkemizde de pek çok ilimizde granit taşı çıkarılmaktadır.

Granit, mutfak tezgahları, cephe kaplamaları, zemin döşemeleri, heykel, masa ve daha pek çok alanda kullanılır. Çok sağlam bir yapıya sahip olan bu doğal taş bu özelliğiyle cilalı olarak iç mekanlarda ve genelde cilasız ve daha farklı işlemler görmüş şekilde dış mekanlarda kullanılmaktadır. Firmamız granit konusunda tecrübeli kadrosu ve ödüllü iç mimarlarıyla siz değerli müşterilerimize en kaliteli hizmeti vermektedir.

29 Eylül 2020
18 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Call Now Button
1
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?