+90 212 886 86 30

Sosyal Medyada Biz}

Doğal Taş Üzerine

Limestone esas olarak kalsiyum karbonat veya kalsiyum ve magnezyum çift karbonatından veya bu iki mineralin bir kombinasyonundan oluşan tortul kökenli bir kayadır. cila alma kabiliyetine sahip rekristalize kireçtaşı, kompakt mikrokristalin limestone veya mermer olarak pazarlanmakta ve satılmaktadır. Limestone, kalsit çizgileri veya lekeleri fosiller veya kabuk oluşumları, çukur delikleri, sazlık oluşumları, açık dolu çizgileri, bal peteği benzeri oluşumları demir lekeleri, traverten benzeri oluşumlar ve tane oluşum değişikleri gibi bir dizi ayırt edilebilir doğal özellikler içerir. Bu özelliklerden biri veye birkaçı, dokuyu etkileyecek ve değer verdiğimiz doğal taş özelliklerini üretecektir.

Granit kristal görünüş, oluşum ve dokuya sahip magmatik bir kayadır. Az miktarda mika (biyotit veya muskovit) ve zirkon, apatit, manyetit, ilmenit ve sfen gibi küçük yardımcı mineraller içeren feldspat (genellikle potas feldspat ve oligoklaz) ve kuvarsdan oluşur. Granit genellikle beyazımsı veya gridir ve daha koyu kristallerin neden olduğu benekli bir görünüme sahiptir. Potas feldispat, kayaya kırmızı veya ten rengi bir renk verir. Granit, yeryüzünün derinliklerinde yavaşça soğuyan magmadan kristalleşir. İstisnai olarak yavaş soğutma hızları, pegmatit adı verilen çok iri taneli bir çeşide yol açar. Granit, diğer kristalin kayalarla birlikte kıtasal kütlelerin temelini oluşturur ve dünya yüzeyinde açığa çıkan en yaygın müdahaleci kayadır. Granit, erimiş kütlelerden veya magmalardan türetilen magmatik kayaçlar olarak bilinmesine rağmen, bazı granitlerin kökeninin bölgesel metamorfizmaya veya önceden var olan kayalara, sıvı veya erimiş bir aşama olmadan gerçekleşen yeniden düzenleme ve yeniden kristalleşmeye atfedilebileceğine dair geniş kanıtlar vardır. Granitin özgül ağırlığı 2,63 ile 2,75 arasında değişmektedir. Ezilme mukavemeti, cm kare başına 1050 ila 14.000 kg’dır (inç kare başına 15.000 ila 20.000 lb). Granit, kumtaşı, limestone ve mermerden daha fazla bir mukavemete sahiptir ve buna bağlı olarak ocaktan çıkarılması daha zordur. En iyi dereceler hava koşullarına karşı son derece dayanıklı olan önemli bir yapı taşıdır. Mermer ve Granit yüzey sorunları hakkında firmamız yüzey silim, parlatma, onarım işlerini deneyimli ekibiyle birlikte kullandığı ithal, kaliteli ürünlerle çözüme kavuşturmaktadır.

(ENGLISH VERSION IS BELOW)

LIMESTONE – FACTS ON THIS NATURAL STONE

Limestone is a rock of sedimentary origin composed principally of calcium carbonate or the double carbonate of calcium and magnesium, or a combination of these two minerals. Recrystallized limestone, compact microcrystalline limestone, and travertine that are capable of taking a polish are marketed and sold as either limestone or marble. Limestone contains a number of distinguishable natural characteristics, including calcite streaks or spots, fossils or shell formations, pit holes, reedy formations, open texture streaks, honeycomb formations, iron spots , travertine-like formations and grain formation changes. One or a combination of these characteristics will affect the texture and produces the natural stone characteristics we cherish.

GRANITE – FACTS ON THIS NATURAL STONE

Granite is an igneous rock of visible crystalline formation and texture. It is composed of feldspar (usually potash feldspar and oligoclase) and quartz, with a small amount of mica (biotite or muscovite) and minor accessory minerals, such as zircon, apatite, magnetite, ilmenite, and sphene. Granite is usually whitish or gray with a speckled appearance caused by the darker crystals. Potash feldspar imparts a red or flesh color to the rock. Granite crystallizes from magma that cools slowly, deep below the earth’s surface. Exceptionally slow rates of cooling give rise to a very coarse-grained variety called pegmatite. Granite, along with other crystalline rocks, constitutes the foundation of the continental masses, and it is the most common intrusive rock exposed at the earth’s surface.

Although granite has been known as igneous rocks derived from, molten masses or magmas, there is wide evidence that the origin of some granite may be attributed to regional metamorphism or preexisting rocks, rearrangement and recrystallization taking place without a liquid or molten stage.

The specific gravity of granite ranges from 2.63 to 2.75. Its crushing strength is from 1050 to 14,000 kg per sq cm (15,000 to 20,000 lb per sq in). Granite has greater strength than sandstone, limestone, and marble and is correspondingly more difficult to quarry. It is an important building stone, the best grades being extremely resistant to weathering.

12 Eylül 2020
99 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

1
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?
Bize ULAŞIN