+90 212 886 86 30

Sosyal Medyada Biz}

Bazalt Parke ve Boyut Taşı

Bazalt

https://www.faystone.com.tr/

Bazalt Parke ve Boyut Taşı

Bazalt, döşeme ve boyut taşı olarak inşaat ve mimaride uzun bir geçmişe sahiptir. Bazalt, Roma İmparatorluğu boyunca stadyum koltukları ve sokak döşeme taşları olarak kullanıldı. Bugün, bazalt inşaat projelerinde yaygın olarak ezilmiş agrega olarak kullanılmaktadır. Ezilmiş bazalt yol tabanı, beton agregası, asfalt kaplama agregası, demiryolu balastı, drenaj alanlarında filtre taşı için kullanılır. Ancak, bazalt da boyut taşına kesilir. İnce levhalarda, kaplama, döşeme vb. Yapımında kullanılır ve büyük sütunlu parçalarında büyük dayanıklı taş nesneler, anıtlar ve hatta sanat yaratmak için kullanılır. Daha kalın kesim uygulamaları bazalt finişerleri içerir.

https://www.faystone.com.tr/
Dünyanın En Bol Ana Kayası

Bazalt ve granit her ikisi de magmatik kayaçlardır, yani bir magmadan soğutulurlar. Fakat benzerlikler orada ayrılmaya başlıyor. Granit, magmanın Dünya yüzeyinin altındaki yavaş kristalleşmesinden oluşurken, bazalt olarak lavlar bir volkan veya okyanus ortası sırtta Dünya yüzeyine doğru sızar.

Bazalt, tüm diğer kaya türlerinden daha fazla Dünya yüzeyinin altındadır. Okyanus havzalarının çoğu bazalt ile kaplıdır ve İzlanda ve Hawaii adaları da dahil olmak üzere birçok okyanus ortası adadaki baş volkanik kayadır.

Bazalt genellikle gri ve siyahtır, ancak oksidasyon nedeniyle kahverengiye veya paslanmaya kadar hava koşullarına maruz kalabilir. “Koyu” olarak nitelendirilse de, bazaltik kayalar bölgesel jeokimyasal süreçler nedeniyle aslında çok çeşitli gölgeler sergileyebilir. İzlanda Bazalt, Kuzeybatı’daki Columbia Nehri Havzası’nda görünenlerle aynı görünmemektedir.

Bazalt dünyaya özgü değildir. Bazalt, Dünya’nın ayı, Mars, Venüs ve çeşitli asteroitlerde bulunan örnekleri içerir .FAYSTONE Yapı Malzemeleri, en azından şimdiye kadar, bazaltını dünyadan alıyor.

https://www.faystone.com.tr/

Bazalt Sericiler ve Boyut Taşı Çeşitleri

FAYSTONE’da bazalt taşı çeşitli renklerde mevcuttur. Taş projeniz için bir düzineden arasından seçim yapın. Faystone fabrikada bazalt taşa ekonomik olarak el ve makine kaplaması uygulayabilir ve daha sonra kuruluma hazır şantiyenize gönderilebilir.https://www.faystone.com.tr/

23 Haziran 2020
81 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Call Now Button
1
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?