+90 212 886 86 30

Sosyal Medyada Biz}

Doğaltaşın Yalıtım Özellikleri

Mermer sızdırmazlık, ne için kullanılırsa kullanılsın, her şey taştan yapılmış olan doğal taş oluşturma yüzeyine sızdırmazlık ürününün uygulandığı işlemdir. Mermer, tüm doğal taşlar gibi, sıvı ve gazların nüfuz etmesini sağlayan kanallara katılmıştır. Doğal taşın yüzeyine özel ürün uygulandığında, bu kanalların kayanın rengine, gücüne, dayanıklılığına ve yalıtım özelliklerine zarar verecek herhangi bir şeyle doldurulmasını engellemeyerak onu korur.

Mermer neden mühürlü olsun ki?
Mermer mutfak, yatak odası, banyo, oturma odası ve hatta bahçe kullanılabilir.

Mermer mobilyaların için bir numaralı tehdit lekelenme. Ne yazık ki, boyama sadece mutfakta olmaz. Yağlar veya diğer sıvılar taşa nüfuz ettiğinde, geri dönüşü olmayan hasarlara neden olabilirler.
Eğer dışarıda mermer sütunlar veya başka bir şey varsa, asit yağmurlarından korunması gerekir. Asit, cilalı yüzeylerde lekeler bırakarak, taş aşındırır. Zamanla, tamamen heykeller, anıtlar ve diğer heykellerin formları yok edebilirsiniz. Evin içindeki mermer eşyaların da asitten korunması gerekir. Şirket içi asit hasarı kola, şarap, sirke, limon suyu ve süt gibi ev asitlerinden kaynaklanır. Asit ne kadar zayıfsa, taşa zarar vermek o kadar uzun sürer; güçlü asitler saniyeler içinde kalıcı hasara neden olabilir.
Don maaşlama. Bu, suyun yüzeye girip donduğu zaman. Su donduğunda genişler, bu da taşın spall, crumble, hatta çatlak neden olur.
Efflorescence genellikle beyaz cesur bir mevduat oluşumudur. Çoğunlukla banyo duvarları ve zemin yüzeyinde bulunur. Su buharlaşırsa, mineraller sözde efflorescence olarak kalır.
Honlanmış ve cilalı mermer
Genellikle, mermer ya honlanmış ya da cilalı teslim edilir. Bir kolayca bakmak ve hissetmek şekilde ikisi arasındaki farkı söyleyebilirim. Her ikisi de kendi güvenlik açıkları var ve sızdırmazlık her zaman daha iyi koruma için gereklidir.

Honlanmış ve cilalı mermer arasındaki fark nedir?

Honlanmış yüzey, cilalı mermer gibi parlak bir yüzeye sahip olmaması nedeniyle çizilmeye dayanıklıdır. Honlanmış mermerin üzerine sıvı döküldüğünde daha hızlı ve kolay ıslatılır.
Bir lehçe bitirmek koruma türü olarak görür. Lekelere daha iyi dayanabilir. Ancak, çiziklere karşı daha savunmasız hale getirir ve hatta en küçük olanlar belirgin hale gelir.
Mermere Yönelik Bazı Tehditler
Görünüş ve honlanmış ve cilalı mermer hissediyorum farklı olmasına rağmen, her ikisi için de bir tehdit olan şeyler vardır. Bunlar: alkollü içecekler, meyve suları, sirke, domates ürünleri, hardal, çay, kahve, tereyağı, gazlı içecekler, salata sosları ve kozmetik.

Mermer sızdırmazlık maddeleri çeşitleri

Mermer ürünlerini korumak için kullanılabilecek üç ana sızdırmazlık türü vardır.

Topikal mühürleyiciler. Bu mühürleyiciler poliüretan, akrilik veya doğal balmumu yapılır. Onlar lekeleri durdurmada etkilidir ama onlar sadece malzemenin yüzeyinde maruz çünkü hızlı bir şekilde yıpranıyor. Bu sızdırmazlık örleri yüzeyin görünümünü değiştirecek ve yüzeyin kayma özelliklerini değiştirir. Ayrıca, su buharı ve diğer gazların kaçmasına izin vermezler ve efflorescence karşı hiçbir yararı yoktur.
Delici mühürleyiciler. Bir önceki mühürleyicinin aksine, delici mühürleyiciler iyi sıvı resisters vardır. Bu tip mühürleyiciler genellikle silikonlar, floro-polimerler ve silokkanlar içerir. Taş yüzeyine biraz daha derine nüfuz ederler, böylece topikal mühürleyicilerden daha uzun ömürlüolurlar. Topikal sızdırmazlık gibi delici sızdırmazlık yüzeylerin kayma özelliklerini değiştirebilir, ancak taşın görünümünü değiştirmez. Onlar da efflorescence karşı etkili olmak için yeterince derin emmeyebilir.
Emprenye mühürleyiciler. Bu mühürleyiciler genellikle silanes veya modifiye silanes içerir. Bu tip bir sızdırış, kapiller gözenekleri bağ molekülleri ile doldurarak, malzemenin içinden su ve yağları iter. Bu tip bazı mühürleyiciler kanalları efflorescence ve don şartlarına karşı korumak için yeterince derinden doldururlar.
Nanoteknoloji dayalı ve UV ışık ve yüksek pH seviyelerine dayanıklı olduğunu iddia bu tip bazı mühürleyiciler de vardır. İyi bir penetrasyon derinliği de hava koşullarına ve aşınmaya karşı korunmak için gereklidir.

Sızdırmazlık genellikle taş yüzeyinde kalan itici madde temizlemek özel temizleyiciler kullanımını gerektirir. Bu temizleyiciler, denizcisinin kendisinden önce kullanılır.

Ne kadar mermeriniz olursa olsun ve nerede kullanacağınız önemli değil, daha fazla koruma için sızdırmazlığı düşünün. Bu, kayanın rengi, mukavemeti, dayanıklılığı ve yalıtım özelliklerine daha az zarar verecektir, böylece daha uzun ömürlü olur. Bu sızdırmazlık zamanla kapalı giyer gibi düzenli olarak mühür önemlidir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM

 1. vakkas şahin dedi ki:

  villamız için mermer cephe kaplaması yaptırmak istiyoruz fiyat bilgisi alabilirmiyim

  1. Admin dedi ki:

   Merhaba Vakkas Bey, iletişim bilgilerinizi info@faystone.com.tr adresinden mail olarak yada +090 530 924 34 38 numaralı whatsapp hattımızla paylaşırsanız keşif için ücretsiz ekip yönlendirebilir ve fiyat bilgisi tarafınıza sunabiliriz.. Mutlu, Sağlıklı Günler Dileriz.

 2. pelin su akarsu dedi ki:

  Merhaba villam için mermer tasarımlarınızın görselerini ve fiyat bilgisi istiyorum. teşekkürler

  1. Admin dedi ki:

   Merhaba iletişim bilgilerinizi info@faystone.com.tr adresine yada +090 530 924 34 38 nolu whatsapp hattına iletirseniz fiyat bilgisi paylaşabiliriz..

   Mutlu Sağlıklı Günler Dileriz

  2. Admin dedi ki:

   Merhaba iletişim bilgilerinizi info@faystone.com.tr adresine yada +090 530 924 34 38 nolu whatsapp hattına iletirseniz fiyat bilgisi paylaşabiliriz..

   Mutlu Sağlıklı Günler Dileriz

BİR YORUM YAZIN

Call Now Button
1
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?