+90 212 886 86 30

Sosyal Medyada Biz}

Sauna İmalatı Ağaçları

Sauna;

SAUNA denilince akla gelen ilk firma olabilmek tutku ve hedefimizdir.Bu hedef doğrultusunda malzeme ve işçilik söz konusu olduğunda kaliteden ödün vermediğimizi yaptığımız ve yapacağımız projelerde birlikte tecrübe edebilmek dileğiyle…

FİN LADİNİ

Bir iskandinav ağacıdır.Hemen hemen fin çamı ile aynı özellikleri taşımaktadır.Ama farklı olarak yapısında küçük budaklar barındırır.

SAUNA İÇİ EKİPMANLAR

Sauna imalatı özel ağaçlardan imal edilir.Ahşap duvarlardan, sauna bölümü, sauna sobası ve aksesuarlar oluşur.Reçinesi olmayan ağaçlar tercih edilir.Bu ağaçlar sauna sobasından aldıkları ısıyı en iyi şekilde yansıtır ve ısıyı tutmadıklarından teni yakmaz. Sauna sobasının seçimi ise kabinin hacmine göre ayarlanmalıdır.Sauna sobalarının taşları da özel olup ısıya dayanıklı ve üzerine su döküldüğünde çatlamayan taşlardır.

AYOUS (ABACHI)

Krem rengi ve açık saman renkli olarak ikiye ayrılır afrika kökenli bir ağaçtır. Reçinesiz, Budaksız ve düz damar dokuludur. Yüksek sıcaklıklarda üzerinde ısıyı barındırmasından dolayı ve yumşak yüzeye sahip olmasından dolayı sauna üretiminde en fazla kullanılan ağaç türüdür.Genellikle saunanın iç donanımlarında kullanılır.Özelliği 80—110 °C dahi sıcak tutmayan çıplak vücutla rahatça oturup uzanabileceğiniz bir ağaçtır. Ayous ağacı saunanın en önemli ahşabıdır, saunayı kullanan kişinin cildi direkt veya dolaylı olarak mutlaka bu ahşapla temas edecektir. Bu bakımdan İç donanımlarda ve oturma guruplarında mutlaka apachi kullanılmalıdır. Başka tür ahşapların kullanılması durumunda saunayı kullanırken cildinizin herhangi bir bölgesi ahşaba temas ettiğinde yanma durumu söz konusu olur. Saunayı kullanan kişi saunadan istediği gibi faydalanamaz, ayrıca böyle bir durumda apachi yerine kullanılan ağaç bu aşırı sıcağa ve nemli ortama fazla uzun bir süre dayanamayacak ve mutlaka zamanla deforme olacaktır.

FİN ÇAMI

İskandinav ülkelerinde yetişir.Fin çamının reçinesi çok düşüktür ve kesinlikle budak bulunmaz.Damar yapısı ve rengi ile sade hoş bir görünüme sahiptir.

AKDENİZ ÇAMI

Genellikle Akdeniz’ e kıyısı olan ülkelerde yetişir ve SAUNA İMALATI için oldukça kullanışlı olan bir ağaçtır.Düz lambri ve oluklu olarak ikiye ayrılır.Kolay işlenebilen yapısı sayesinde orta şiddette darbelere dayanıklıdır.Budaksız ve reçine sizdir. En az İskandinav ağaçları kadar sağlamdır. Oldukça hoş bir görünüme sahip olması ve diğer sauna ağaçlarına göre daha kolay temin edildiğinden dolayı Sauna Üretiminde en çok tercih edilen ağaçtır.Saunanın duvar ve tavan kısımlarında kullanılır.

SEDİR AĞACI

Sedir dayanıklılığı ile bilinen ve kendine özgü çok hoş aromatik kokusu olan bir ağaçtır. Bu nedenle sauna üretiminde yayğın olarak kullanılmaktadır. Bütün ağaçlarda olduğu gibi sedir ağacının da değişik ve kendine özgü özellikleri bulunmaktadır. Renk ve yapısı itibariyle oldukça farklıdır. Sedir ağacı insanı rahatlatan çok hoş bir koku yaymaktadır. Düşük reçineli ve az budaklı bir yapıya sahiptir. Türkiye’ de genellikle Antalya bölgesinde yetişir. Sedir sauna için oldukça kullanışlı bir ağaçtır. Sedir Saunanın sıcak ve ayrıca nemli ortamında yapısında bulunan ve tamamen doğal kokular yayarak insanın vücudunu vede ruhunu rahatlatır. Sedir ağacının aromasının insanlık tarihinde çok önemli bir yeri vardır. Dünyanın bilinen ilk kolonyası sedir ağacı biberi ve alkol le karıştırılarak elde edilmiştir ve ham maddesi sedirin aromasıdır. Bu aromanın insanı rahatlatıcı, stres giderici ve ayrıca huzur verici etkilerinin olduğu çok eski zamanlardan bu yana insanlar tarafından bilinmektedir.

17 Mayıs 2020
8 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Call Now Button
1
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?