+90 212 886 86 30

Sosyal Medyada Biz}

Mozaik Buhar Odası

GELENEKSEL TÜRK BANYOSU, SAĞLIK, SU VE KONFOR


Banyo, aşağıdaki koşulların sağlık için iyi olduğu bilinmektedir.
Buhar banyoları, cildi ve vücudu temizler ve toksinden arındırır.
Kan dolaşımını arttırır, kişiyi gevşetir, stresi azaltır.
Kas gerginliklerini ve ağrılarını azaltır ve kısıtlı eklemlerin iyileşmesine yardımcı olur.
Akciğerlerin ılık, hava yolu genişlemesi astım ve alerjik zorlanma olan kişi için nefes alır.
Cildin taze ve genç olmasına yardımcı olur.
Sıcak buhar, kansere ve bulaşıcı hastalıklara karşı kullanılan tedavilerden biri, buhar banyoları ve buhar sıcaktır.
Buhar banyoları vücut – yağ detoksifiye edici toksinlerin giderilmesinde çok etkilidir.
Terleme sırasında, buhar toksinleri cilt yüzeyinden etkili bir şekilde temizler.
Buhar uygulaması, vasküler dolaşımı iyileştirir.
Hücresel düzeyde oksijenlenmeyi arttırır.
Isıtma banyoları birçok laboratuvarda yaygın olarak bulunur.

Sıcaklık, kimyasal ve biyolojik reaksiyonların kinetiğinde önemli bir rol oynar ve beklenen sonuçları elde etmek için genellikle reaksiyon karışımlarını ısıtmak gerekir. Birçok reaksiyon türü için, sıcaklığı sabit ve düzenli tutmak da önemlidir ve bu amaçla bir su banyosu kullanılabilir.

Isıtma banyoları moleküler biyoloji ve biyoloji laboratuvarlarında aşağıdakiler için kullanılabilir:
Optimum enzim aktivitesi için memelinin iç sıcaklık koşullarını taklit etmek üzere belirli bir sıcaklıkta, genellikle 30-40 ° C civarında reaksiyonlar gerçekleştirmek
Enjeksiyonlardan önce ortam ve parenteral çözeltileri ısıtmak
Kimya laboratuvarlarında, döner buharlaştırıcılarda ısıtma banyoları da bulunabilir.


Mutfaklarda, salonlarda, girişlerde, balkonlarda ve merdivenlerde sanatsal alanlarda, en önemlisi banyo ve banyolarda yaygın olarak kullanılmaktadır. İşçilik ve inşaata çok duyarlı olan mermerlerin detayları ve renk seçenekleri son zamanlarda artmaktadır. Mermerin alternatif ürünleri üretilip kullanılmasına rağmen mermerin dayanıklılığının ve dayanıklılığının yerini alamazlar.

Türk Hamamında Kullanılabilecek Mermer Çeşitleri
Son zamanlarda bol çeşitliliği ve renkleri ile tasarımcılar ve kullanıcılar için daha cazip hale gelen mermer banyo, banyoda en yaygın kullanım alanı olması nedeniyle zenginliğini daha da artırmıştır. Beyaz, bej, kiremit, mozaik en çok tercih edilen çeşitleridir. Çizgili desenli modeller her zevke göre bir tercih olacaktır.

Mermer nasıl temizlenmelidir?


Mermer temizliği doğru yapılmazsa, kullandığınız ürüne zarar verebilirsiniz. Bu nedenle kullandığınız malzemenin ne olduğunu doğru bilmeniz ve uygun temizliği uygulamalısınız. Banyoların birçok farklı kişinin kullanımına açılabilir, hijyen ve temizlik çok daha önemlidir, bu alanlarda temizlik daha önemli hale gelir. Mermer temizliği karbonat ve su ile yapılır. Bu şekilde en doğru ve temiz sonucu elde elabilirsiniz. Bir bez ile mermer üzerine gazlı su uyguladıktan sonra, biraz bekleyin ve tekrar durulayın. Kimyasal kullanım şiddetle tavsiye edilmez, ancak zarar verme olasılığı yüksektir. Kirli yüzeyler için, ovma ile temizlik biraz daha ayrıntılı olarak yapılabilir.

Mermer için diğer bakım önerileri nelerdir?


Banyolarda ve mutfaklarda kullanılan mermerlerin sık kullanımı nedeniyle, renklerin aşınması, yıpranmasına veya kararmasına neden olabilir. Ayrıca, özellikle bu tür sık ve uzun süreli kullanım söz konusu olduğunda, bir cila ile yüzeyin korunmasına yardımcı olacak diğer ürünler kullanabilirsiniz. Bir ürünün uzun yıllar dayanıklı olmasını sağlayacak en iyi bakım önerileri, ürünün türüne göre belirlenmelidir. Ayrıca, satın alma yerinden kullanım ve temizlik talimatları da alabilir. Doğru yerde doğru kullanımı sağlayabilirsiniz.

17 Mayıs 2020
24 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM

 1. Berfin BOYAK dedi ki:

  Merhaba evime sauna yaptırmak istiyorum 5 m2 kadar alanım fiyat bilgisi rica ediyorum.

  1. Admin dedi ki:

   Merhaba iletişim bilgilerinizi info@faystone.com.tr adresine yada +090 530 924 34 38 nolu whatsapp hattına iletirseniz fiyat bilgisi paylaşabiliriz..

   Mutlu Sağlıklı Günler Dileriz

  2. Admin dedi ki:

   Merhaba iletişim bilgilerinizi info@faystone.com.tr adresine yada +090 530 924 34 38 nolu whatsapp hattına iletirseniz fiyat bilgisi paylaşabiliriz..

   Mutlu Sağlıklı Günler Dileriz

BİR YORUM YAZIN

Call Now Button
1
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?