+90 212 886 86 30

Sosyal Medyada Biz}

Kliniğinize / Hastanenize / Alanınıza / İç Mekanınıza Doğal Taş Çeşmesi Kurmanın Yararları

Kliniğinize / Hastanenize / Alanınıza / İç Mekanınıza Doğal Taş Çeşmesi Kurmanın Yararları

Kliniğinize / Hastanenize / Alanınıza / İç Mekanınıza Doğal Taş Çeşmesi Kurmanın Yararları

Bahçeler için açık doğal taş çeşmenin estetik cazibesi uzun zamandır iyi biliniyor, gerçekten de binlerce güzel konut ve halkın hayran kalabileceği ticari alanlara yerleştirilmiş gerçekten güzel kreasyonlar. Ama doğal taş iç mekan çeşmelerinden elde edilebilecek faydaları hiç düşündünüz mü?Kliniğiniz veya hastaneniz için veya daha büyük bir konutta sahip olabileceğiniz her alan için tonlarca seçenek mevcuttur. Doğal taş fıskiye çeşmeleri, doğal taş duvar çeşmeleri ve hatta taş şelaleler, mevcut dekorun güzel tamamlayıcılarının ötesine geçen bazı önemli avantajlara sahip bir bina sağlayabilir. İçeride taş su çeşmelerinin kurulumuna eşlik eden, bilmediğiniz veya düşünmediğiniz bazı avantajlar.

Doğal Taş Çeşmesi

Stresin Azaltılması

Hiç bir gevezelik dere sesi veya size akan bir nehrin görüşüyle ​​hipnotize oldu mu? Bunun için iyi bir sebep var. Bilim, suya yakın olmanın, ona bakmanın, dinlemenin ve hatta geniş bir okyanus genişliğinin resimlerinin görüntülenmesinin akıl üzerinde çok sakinleştirici ve rahatlatıcı bir etkiye sahip olabileceğini açıkça kanıtlamıştır.

İnsanlar her zaman çağlardan kalma suya, hatta ilk yaratıkların sudan ne zaman ortaya çıktıklarının kökenlerine kadar yakın bir bağlantısı vardı. O zamandan beri, su varlığımızda hayati bir rol oynamış, varlığımız için gerekli olan besin ve yaşam veren sıvı sağlamıştır.

Suya yakın olmanın, mutlu duygulara ve sağlık hissine sahip olmaktan sorumlu kimyasal olan serotonin salınımına neden olduğu kanıtlanmıştır. Herkes okyanusun yakınında yaşayamaz veya akan bir nehre ya da akarsuya sahip olmasa da, herkes konutlarına veya iş yerlerine bir taş şelale ya da doğal bir çeşme kurarak akan suyun aynı güçlü etkilerinden faydalanabilir . Tıp kliniğinize bir tane kurmayı düşünüyorsanız, doğal bir taş çeşmenin olmasından kaynaklanan rahatlama, hastalarınızı tedavi edilmeyi beklerken rahatlatmaya yardımcı olacaktır. 

İç Hava Kalitesi

İster inanın ister inanmayın, iç mekanda doğal bir taş çeşmenin olması, iç mekandaki havanızı arındırmaya yardımcı olabilir ve yolcuların günlük olarak soluduğu havanın kalitesini büyük ölçüde artırabilir. Evinizdeki astım gibi solunum sorunları olan herkes, içerideki herkes için daha uygun hale getirileceğinden, bir kapalı su çeşmesi yerleştirerek büyük fayda sağlayacaktır.

İç mekan havanızdaki büyük bir pozitif iyon kaynağı, ev aletlerinde, bilgisayarlarda, cep telefonlarında, klimalarda ve kullandığımız diğer tüm elektronik harikalarda kullanılan tüm elektronik cihazlardır. Bu pozitif yüklü iyonlar, kapalı bir şelale veya taş çeşmede bulunanlar gibi acele su tarafından salınan negatif iyonlar tarafından nötralize edilebilir. Bu sadece evinizin veya kliniğinizin iç hava kalitesi ile dengeyi sağlamakla kalmaz, aynı zamanda kışın kuru mevsimini veya sonbahar mevsimlerini dengelemek için doğal nem sağlar.

Nemlendiriciler bile kapalı bir çeşme tarafından sağlanan doğal nemi yeterince değiştiremez, çünkü nemlendiricilerin durgun hava geliştirmesi mümkündür ve bu olduğunda küf ve bakterilerin meydana gelmesi mümkündür. Bakteri ve küf, kapalı bir çeşmenin etrafında gelişemez çünkü su her zaman hareket halindedir ve bu istenmeyen maddelerin üretimini engeller.

Duvar Asma Çeşmesi

Daha iyi uyku

Uykunuz düzenli olarak bozulduğunda, genel sağlığınız ve refahınız üzerinde çok zararlı bir etkisi olabilir. İnsanlar doğal stresleri gündüz işten, aile hayatından ve günün tüm olaylarından birikerek iyi bir gece uykusuna müdahale edebilirler. Evinizde doğal bir taş kapalı su çeşmesi varsa, akıl üzerinde çok sakinleştirici bir etkiye sahip ve sizi rahatsız edebilecek diğer dikkat dağıtıcı şeylerin üstesinden gelen bir arka plan beyaz gürültüsü oluşturur.

Kapalı bir çeşme tarafından yaratılan bu beyaz gürültü, daha uzun bir süre daha derin bir uyku çekmenize yardımcı olacak ve sonuçta daha iyi bir gece uykusu ile sonuçlanacaktır. Bazı insanlara bu tür ekipmanların yardım etmesine rağmen, beyaz bir gürültü makinesi bile kapalı bir çeşme kadar etkili olamaz. Beyaz gürültü makinelerinin eksikliği, genellikle öngörülebilir desenlerde gürültü üretmeleridir ve beyniniz bu desene alıştığında, diğer dikkat dağıtıcı şeylerin üstesinden gelmek yerine, dikkat dağıtıcı bir şey haline gelebilir.

Bir kapalı su çeşmesinin organik bir kaynağı ve işlevi olduğundan, tahmin edilebilir bir desen gibi bir şey üretmez ve gece boyunca rastgele sesler üretir, böylece beyniniz gürültü modeline odaklanmaz.

Artan Ev Değeri

Evinizde kapalı bir doğal taş çeşmenin olması, evinizin değerine önemli ölçüde katkıda bulunabilir ve her biri evinizi yeniden satmayı düşünüyorsanız, taş çeşmenin fiyatınızın artmasına doğru güçlü bir şekilde sayıldığını bulmak hoş bir sürpriz olabilir. piyasadaki ev.

Bazı ev alıcılarına güçlü bir cazibe sağlayabilir ve sadece benzer evler arasında karar vermeye çalışan biri için karar verici faktör olabilir. Taş çeşme, evinizi gerçekte olduğundan daha pahalı hale getirebilir ve bazı alıcılara kesinlikle hitap edecek lüks bir ev olduğu izlenimini verebilir. 

Ev için Kapalı Su Çeşmeleri
Doğal Taş Bakımı

Düşük bakım

Evinize koyabileceğiniz diğer dekoratif ürünlerden farklı olarak, kapalı bir doğal taş çeşme çok az bakım gerektirir ve bu bakım sadece uzun bir süre geçtikten sonra gereklidir. Suyun her hafta veya iki kez yeniden doldurulması gerekebilir, ancak sadece dört ila altı ayda bir kapsamlı bir temizlik yapılmalıdır – yani en fazla doğal taş çeşmenizi her yıl üç kez temizlemeniz gerekebilir !

Fıskiyeyi temizlemeniz gerektiğinde, çok basit bir süreç söz konusudur. Suyu kapatırsınız, fıskiyeden tamamen boşaltırsınız ve daha sonra dış yüzeyleri ve fıskiye ile ilişkili boru, motor ve tesisatları silersiniz ve işiniz bitti demektir. Bir veya iki kez yaptıktan sonra, bir uzman olacaksınız ve on dakika kadar kısa bir sürede yapabilirsiniz.

Estetik cazibe

Son olarak, kapalı doğal taş su çeşmesinin bariz estetik çekiciliği var. Son on yılda, kapalı şelalelerin ve çeşmelerin stilleri ve tasarımları bazı durumlarda çok daha çekici ve karmaşık hale geldi, bu nedenle her zevke hitap edecek stiller var. Tam olarak aklınızda olanı bulamıyorsanız, kesinlikle favori tedarikçinizle çalışabilir ve tercihlerinize uyacak şekilde özelleştirilebilir.

Doğal taş çeşmelerin çoğu satıcısı, müşterinin görselleştirdiği hassas şelale veya iç mekan taş çeşmesini üretmek için müşterilerle ortak olmaktan mutluluk duyar. Son ürüne dahil edilmesi gereken gravürlere veya gravürlere kadar her şey tasarıma dahil edilebilir.

15 Haziran 2020
46 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

Call Now Button
1
Merhaba
Size Nasıl Yardımcı Olabilirim ?